دسته‌بندی نشده

کولر آبی

سرمایش تبخیری یک فرایند بسیار قدیمی است که منشا آن به هزاران سال قبل در تمدن های باستانی ایران و مصر باز میگردد ،از انجایی که بالا بودن نرخ تبخیر ،رطوبت نسبی هوا را افزایش میدهد بنابراین برای کارایی هر چه بهتر از سیستم های تبخیری در مناطق گرم و خشک مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع سیستم تهویه مطبوع:سیستم اب و هوا،سیستم تمام هوا،سیستم تمام آب

بیشترین تاثیر در کاهش دمای هوا توسط کولر به سه عامل بستگی دارد :1-دمای هوای مربوط داخل ساختمان 2-رطوبت نسبی هوای ورودی 3-دمای هوای خشک داخل ساختمان.

طرز کار کولر آبی

آبی که یکنواخت از آب پخش کن ها پاشیده میشود،پوشال های کولر را به صورت پیوسته خیس نگه میدارد .وقتی بادزن حرکت می کند هوای بیرون از روی پوشال خیس میگذرد و باعث تبخیر بخشی از آب روی پوشال ها می شود،گرمای لازم برای تبخیر از هوا و باقیمانده آب گرفته میشود و در نتیجه هم هوا و هم آب خنک میشود . هوای خروجی از کولر آبی علاوه برخنکی از گرد و غبار نیز تصفیه شده و وارد اتاق میشود به همیثن دلیل چون روزنه های پوشال به خاطر الودگی به تدریج مسدود میشود ، میبایست پوشال ها در هر دوره تعویض گردد .

وسایل مورد نیاز هنکام نصب کولر:شناور ، کلید قطع و وصل برق،سرریز،پایه زیر کولر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

یک فکر در مورد “کولر آبی

  1. حسین قاسمی گفت:

    کولر آبی محصول خوبی برای سرمایش محیط منزل و کار است
    تنها مشکل این است که زود به زود پوشال آن را باید عوض کرد

  2. abolfazlabdolvand72 گفت:

    کولر آبی داری یک موتر سه در یک تسمه و یک چرخ دنده است و به همراه پمپ آب وشناور است ودمگنه تقسیمات برای خاموش کردن موتر وپمپ آب دور توند وکند است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *