دسته‌بندی نشده

پکیج گرمایشی

پکیج گرمایشی دستگاهی است که آب گرم مورد نیاز برای تامین گرمایش محیط به وسیله پخش کننده های گرمایی (رادیاتور ها،فن کویل یا گرمایش از کف )و آب گرم بهداشتی برای مصارف روزمره از قبیل شستشو ، استحمام و… را فراهم میکند.

پکیج گرمایشی از چند نقطه نظر تقسیم بندی میشود: از نظر خروج و تخلیه محصولات احتراق

پکیج گرمایشی از نظر چگونگی خروج محصولات احتراق به دو دسته تقسیم می شوند:

الف)محفظه احتراق باز (بدون فن):در این نوع پکیج خروج محصولات احتراق به صورت طبیعی صورت میگیرد و هوای لازم برای احتراق از محلی که دستگاه نصب است تامین میشود.

ب)محفظه احتراق بسته( فن دار):در پکیج های فن دار با محفظه احتراق بسته خروج محصولات احتراق و مکش هوای مورد نیاز برای احتراق به صورت اجباری و به وسیله فن انجام میشود . این نوع پکیج ها در دو نوع وجود دارند1)پکیج های تک لوله دو جداره 2)پکیج دو لوله

نکات کاربردی در مورد دستگاه پکیج

الف)برچسب انرژی پکیج :در دستگاه پکیج برچب انرژی بر اساس میزان مصرف گاز و میزان مصرف برق دستگاه پکیج تعیین میشود.

ب)نشتی اب از رادیاتور ها:در صورت نشت از رادیاتور ها مرتب باید آب جدید وارد سیستم شود که رسوب گذاری را به شدت افزایش میدهد.

پ)باز و بسته کردن زیاد شیر آب گرم مصرفی:با هر باز و بسته کردن شیر اب گرم فرایند های زیادی در پکیج رخ میدهد که باعث استهلاک قطعات پکیج میشود .

ت)پایین اوردن تا حد امکان دمای رادیاتور ها:کاهش دمای رادیاتور ها علاوه بر صرفه جویی در انرژی خوردگی و رسوب گذاری را کاهش داده و عمر پکیج افزایش میابد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *