دسته‌بندی نشده

انواع رادیاتور گرمایی

۱- رادیاتور پنلی:

رادیاتور های پنلی به دلیل استفاده از ورق های فولادی در گروه رادیاتور های فولادی قرار می گیرند. رادیاتور های پنلی مانند رادیاتور های آلومینیومی روی دیوار نصب می شوند که آب در سطح جلو و عقب جریان دارد و وجود فاصله بین دو سطح جلو وعقب با یک یا دو ردیف کنوکتور باعت جریان هوا از پایین به بالا در بین دو سطح شده و راندمان گرمایی آن افزایش می یابد. این رادیاتور ها در مدل های گوناگون تولید می شوند. هر مدل بر اساس ارتفاع و طول رادیاتور معین می شود. ارتفاع رادیاتور یکی از اعداد ۵۰۰، ۶۰۰، ۷۰۰ و ۴۰۰ میلی متر است و طول آنها هم یکی از مقادیر ۸۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۴۰۰، ۱۶۰۰، ۲۰۰۰، ۲۲۰۰، ۲۴۰۰ و ۲۶۰۰ میلی متر است. هر یک از مدل های رادیاتور ممکن است تک پنل، یک کنوکتور دو پنل، دو کنوکتور باشد.

۲- رادیاتور پره ای:

این رادیاتور از چند پره تشکیل شده که این پره ها بسته به نوع رادیاتور به سه روش اتصال پرسی جوشی، اتصال توسط مغزی چگ کرد و راست گرد و بوش جا زدنی به یکدیگر متصل شده اند. در نوع رادیاتور پره ای آلومینیومی از ترکیب تعداد پره، می توان توان گرمای مورد نظر متناسب با فضای مورد بحث را به دست آورد. به ترکیب چند پره رادیاتور، یک بلوک می گویند. در اکثر قریب به اتفاق موارد جنس رادیاتور های پره ای از آلیاژ های آلومینیومی می باشد. در رادیاتور های پره ای آلومینیومی امکان کاهش یا افزایش پره و در نتیجه افزایش بار گرمای بلوک رادیاتور، امکان تعویض پره های آسیب دیده و مقاومت بیشتر آلومینیوم نسبت به رادیاتور های پنلی در مقابل زنگ زدگی وجود دارد.

۳- رادیاتور قرنیزی:

سیستم گرمایش قرنیزی جایگزین قرنیز های متداول به کار رفته در ساختمان ها اعم از مسکونی و اداری و حتی تجاری شده و با ظاهر و ابعادی در حد قرنیز کاربری گرمایشی را نیز به قرنیز اضافه می نماید. عدم جاگیری و اشفال فضای محیط و اتاق و تاثیر نداشتن آن در چیدمان و دکوراسیون محیط داخلی و عدم نیاز به قرنیز کاری محیط داخلی و اتاق ها از مزایای رادیاتور قرنیزی است. در رادیاتور قرنیزی پوسته ای آلومینیومی شبیه به قرنیز تولید می گردد و با توجه به قابلیت شکل پذیری پوشش رنگ مقاومت و سختی آلومینیوم این امکان را به وجود می آورد که در یک رادیاتور طولی در پشت این پوسته قرار گیرد که جنس لوله ها هم مانند پوسته از آلومینیوم است.

۴- رادیاتور لوله ای

رادیاتور حوله ای ساده ترین نوع رادیاتور می باشد که از لوله گالوانیزه یا سیاه به اندازه های مختلف ساخته می شوند و ممکن است به صورت لوله های مارپیچ یا به طور موازی (عمودی یا افقی) که در دو طرف به دو لوله قطور متصل شده باشند، آب گرم از یک طرف وارد و پس از تبادل گرما از طرف دیگر خارج می شود. از این رادیاتور ها برای گرم کردن بعضی نقاط کم اهمیت مثل انباری یا گلخانه استفاده می شود. برای اینکه سطوح گرمایی این رادیاتور را افزایش دهند، اطراف لوله ها را با تیغه هایی متصل می کنند.

۵- ر ادیاتور حوله ای

رادیاتور های حوله ای دارای شکل خاصی هستند که برای خشک کردن حوله و لباس در حمام یا در کنار استخر ها و سایر نقاطی که طراح صلاح بداند مورد استفاده قرار میگیرند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *